Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin

Náš školní parlament se zapojil do 4. ročníku dobrovolnického projektu nazvaného 72 hodin. Kdykoliv během těchto 72 hodin (8. – 11. října 2015) a zároveň jakkoliv dlouho, se dobrovolníci po celé České republice pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí. Název našeho projektu byl "Školní parlament Masařky pomáhá ve svém okolí".

Ve čtvrtek 8.10. 2015se v 15.00 sešlo před školou asi 60 dobrovolníku, kteří se rozdělili do tří skupin. První se postarala o úklid v okolí školy, druhá se vydala uklízet do Líšeňské rokle, která je častým cílem našich vycházek, a třetí zašla do Klokánku, kde pomáhala s výrobou drobných dárečků pro jejich jarmark.

Jsme rádi, že se zapojilo tolik žáků a učitelů z naší školy. Chtěli jsme jim ukázat, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopni změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

Do akce 72 hodin se v letošním roce zapojilo 29 192 dobrovolníků v 620 projektech z celé České republiky.Výsledkem těchto projektů bylo mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015 Školní parlament se zapojil do akce 72 hodin, říjen 2015

H. Pollaková, L. Spáčilová, K. Aulehlová, koordinátorky ŠP

Projekt 72 hodin – "Jak to vidím já"

Řekl bych, že projekt 72 hodin byl úspěšný. Sešlo se dost dětí z naší školy. Rozdělili jsme se na tři skupiny. Jedna skupina se přesunula do rokle mezi zastávkami tramvaje Masarova a Kotlanova. Našim úkolem byl velký úklid. Druhá uklízela okolí školy. Uklidili jsme toho hodně, vysbírali jsme odpadky, napytlovali a odnesli je před školu na vyhození. Všichni žáci (1. i 2. stupně) to nebrali jako projekt, ale jako zábavu – byla sranda. Dokonce starší lidé, co šli kolem, nám poděkovali za naši práci. Díky tomu jsme měli dobrý pocit a motivovalo nás to. Třetí skupina se vydala za dětmi do Klokánku. Tam pomáhali tvořit přáníčka a jiné výrobky, kterými si Klokánek na různých akcích může přivydělat nějakou tu korunu. Povídali si s dětmi z Klokánku. Potom se domluvili s jejich ,,tetami“, že by někteří mohli přijít a doučovat děti z Klokánku.

Všichni jsme se při tomto projektu pobavili, jsme hrdí na, to co jsme udělali a povídali jsme si s ostatními o zážitcích ještě dlouho po této akci.

D. Dobšík 8. B, člen školního parlamentu Masařky.