Exkurze do Českého rozhlasu

Dne 7.10.2015 se žáci 8. B zúčastnili velmi zajímavé exkurze do Čs. rozhlasu v Brně. Budovou nás provázela p. redaktorka Petra Eliášová, nahlédli jsme do všech koutů rozhlasu a seznámili jsme se i s p. ředitelem. Měli jsme jedinečnou možnost vidět nejmodernější nahrávací studio v republice, pozorovat při práci brněnského herce Zdeňka Junáka, který právě v tu chvíli živě vysílal svůj nový rozhlasový pořad Srdcovky. Tady jsme si uvědomili, jak důležitý je správný jazykový projev, výslovnost a artikulace. Bylo zajímavé sledovat, kolik pracovníků, techniků a redaktorů se současně na vysílání jednoho pořadu podílí, jak spolupracují a vzájemně se doplňují. Další redaktoři nepřetržitě sledovali denní zpravodajství a byli připraveni k výjezdu, aby přinesli posluchačům nejnovější zprávy.

Exkurze byla velmi zajímavá a přínosná, doporučujeme všem.

Mgr. Jana Osičková