Štafetový pohár

Na začátku května se 16 žáků 1. stupně zúčastnilo okresního kola 2. ročníku běžeckého závodu Štafetový pohár, který pořádá Český atletický svaz pod patronátem mistryně světa Ludmily Formanové. Na atletické dráze ZŠ Laštůvkova jsme sestavili 3 štafety, kdy časy těchto štafet se sčítaly. Nejdříve se představily děti z 1. -3. tříd na 8x100m (K. Zejdová, J. Miková, V. Králíková, I. Zachrlová, M. Červenka, M. Hochman, J. Podešva, A. Drápela) a jasně zvítězily. Po nich na stejnou trať nastoupili žáci 5. ročníku (T. Balážová,T. Musilová, V. Koppová, V. Vávrová, T. Drápela, V. Hoda, D. Novotný, P. Halm) a nenechali nikoho na pochybách, že si jdeme pro celkové vítězství. V závěrečné smíšené štafetě na 8x200m jsme naši výhru potvrdili a začali se těšit na krajské finále.

O týden později jsme vyrazili do Břeclavi bojovat s těmi nejlepšími v kraji. Bohužel oslabeni o několik dětí z pátých tříd, které odjely na školu v přírodě. Přesto i náhradníci (G. Syrová, P. Karas, K. Špačková, E. Rajská, M. Mašková) bojovali skvěle a přivezli jsme si 11. místo, kdy mladší děti v první štafetě zaběhly dokonce pátý nejlepší čas.

Všem žákům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Štafetový  pohár,  květen 2015 Štafetový  pohár,  květen 2015 Štafetový  pohár,  květen 2015

Mgr. Renata Miková