Brněnský pětiboj všestrannosti - 3. místo ZŠ Masarova

Ve čtvrtek 2.10.2014 se v hale na ulici Vodova konal Brněnský pětiboj všestrannosti. Soutěže se zúčastnila smíšená družstva chlapců a dívek z brněnských škol. Pro soutěžící byly připraveny nejen atraktivní ceny a pro vítěze poháry, ale i doprovodná soutěž učitelů proti olympionikům a autogramiáda sportovních osobností Brna.

V pěti obtížných a vyčerpávajících disciplínách reprezentovala naši školu děvčata – Nikol Svobodová, Natálie Hianiková, Barbora Hudcová a Magda Noštinská; chlapecká skupina byla složena z Martina Slavíčka, Patrika Hájka, Arbena Bobaje a Antonia Karáska.

Ve třech z pěti disciplín se soutěžilo vždy dvě minuty: jednalo se o lehy-sedy, dribling mezi kužely 10m vzdálenými, závodník musel střídat ruce a běžet po dráze, jako by psal velkou osmičku. Přeskoky přes švihadlo byly velkým oříškem pro všechny; vždy po 30 vteřinách se měnil způsob přeskoků ( snožmo vzad, snožmo vpřed, vajíčko s jedním meziskokem a střídnonož). Zbývající dvě disciplíny byly limitovány třemi pokusy: trojskok snožmo z místa a hod 2 kg medicinbalem přes hlavu vzad. Jednotlivé výkony byly bodovány, a tak o konečném pořadí škol rozhodl součet bodů jednotlivých závodníků ze všech pěti disciplín. Soutěžilo se však také mezi jednotlivci. Díky obrovskému nasazení získali naši závodníci 18 856 bodů, což znamenalo 3. místo. V soutěži jednotlivců stanula na stupni vítězů Natalie Hianiková, která získala stříbrnou medaili.

Celému týmu patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a obdiv za výkony a bojovnost.

Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014 Brněnský pětiboj všestrannosti, říjen 2014

PaedDr. A. Chludová