Podyjí

V pondělí 29.9.2014 jsme jeli na exkurzi do NP Podyjí. Všichni jsme se sešli v 8 hodin u Alberta. Cesta autobusem uběhla celkem rychle a cca za dvě hodiny jsme byli v Čížově. Po výstupu z autobusu jsme dostali mapu a pracovní list s úkoly. Pracovní list jsme vyplňovali u informačních tabulí, kterých jsme po cestě viděli asi pět. V Čížově jsme si prohlédli pozůstatky pohraničních zátarasů a bývalou strážní věž. Cesta vedla směrem k rozcestí na Vranov nad Dyjí. Zde jsme udělali přestávku na svačinu a poté jsme pokračovali dál. Další kus cesty byla skalní pěšina tak úzká, že jsme všichni museli jít v řadě za sebou. Místy to bylo až nebezpečné. Pak jsme vyšli prudký kopec, na jehož vrcholu jsme měli další přestávku. Během této pauzy nám pan učitel Kráčmar řekl pár zajímavostí o místních skalách, které jsou tvořeny z ortoruly. Po chvíli chůze jsme narazili na lávku přes řeku Dyji, kterou jsme všichni přešli tam a zase zpět. Asi po dvou kilometrech jsme konečně dorazili do Vranova nad Dyjí. Na skále nad vesnicí se tyčil nádherný zámek, ale bohužel již nebyl čas na prohlídku. Když jsme přišli na náměstí, dostali jsme asi půlhodinový rozchod. Poté již přijel náš autobus a odvezl nás domů. Výlet se mi líbil a těším se až zase někam pojedu.

Exkurze Podyjí, září 2014 Exkurze Podyjí, září 2014 Exkurze Podyjí, září 2014 Exkurze Podyjí, září 2014

Babyrád 8.B