ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

EKAG – i letos s námi!

Sešel se rok s rokem a na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem se konaly již deváté Evropské atletické hry mládeže. Tyto hry jsou neoficiálně označovány jako Mistrovství Evropy mládeže do 15 let.

Na start se postavilo více než 1200 účastníků ze třinácti států Evropy a z 88 oddílů.

I naše škola zde, tak jako loni, měla své zástupce: Elišku Mikovou, Magdalénu Noštinskou, Martina Slavíčka a Dominiku Mikovou, kteří trénují v atletické agentuře Čibasport. Všichni velmi obětavě bojovali a získávali cenné zkušenosti.

Magda Noštinská vybojovala v novém osobním rekordu (144 cm ) 8. místo ve skoku vysokém, v konkurenci 39 dívek.

Trocha sportovního štěstí chyběla Martinu Slavíčkovi i Dominice Mikové.

Martin postoupil do finále dálky, kde skončil sedmý a do finále kriketu, kde osobním rekordem 65,60 m obsadil 4. místo jen o pár centimetrů. Tento dlouhý hod ho vynesl na 3. místo jihomoravských tabulek.

Dominika Miková v konkurenci 90 dívek postoupila v novém osobním rekordu 8,68 s do finále sprintu na 60m, ve kterém svůj výkon ještě o tři setiny vylepšila a po čekání a prostudování cílové fotografie skončila o 1 setinu na 4. místě. S tímto osobním rekordem jí patří 1. místo jihomoravských tabulek ročníku 2002.

Všem moc gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a města Brna.