Projekt Ekosystémy

Ve dnech 29. a 30.5.2014 byl realizován ve třídách čtvrtého ročníku projekt Ekosystémy. Příprava probíhala ve třídě a realizace v Mariánském údolí. První den děti dostaly texty s otázkami o Mariánském údolí. Žáci pracovali také s jízdním řádem – plánovali cestu od školy do Mariánského údolí a zpět. Druhý den projekt pokračoval přímo v Mariánském údolí. Děti měly k dispozici mapu, fotografie z údolí, fotoaparát a prázdné čtvrtky. Jejich úkolem bylo pozorovat okolí, řadit do jednotlivých ekosystémů nalezené rostliny i živočichy, zajímavosti si fotit, hledat místa z přiloženého obrazového materiálu ve skutečnosti a zakreslovat je do mapy. Po svačině si děti vybraly část ekosystému rybník a tu měly tužkou namalovat na výkres. Zábavnou částí projektu bylo také posílání zprávy o Vraní oku – jedovaté bylině, která v Mariánském údolí roste. Zpět se děti vrátily před polednem, posbírané informace po skupinkách utřídili a odprezentovaly.

Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014 Projekt Ekosystémy, květen 2014

Kateřina Trnkova, Lenka Spáčilová