Romeo a Julie v Mahenově divadle

Tradičně pro žáky 9. ročníku připravujeme návštěvy večerních představení v Mahenově divadle. Tentokrát jsme se rozhodli pro tragédii W. Shakespeara Romeo a Julie, která patří mezi zdařilá přestavení v tomto divadle a oblíbená pro diváky všech věkových kategorií. V tomto případě jsme divadlo nabídli i žákům v 8. ročníku vzhledem k tomu, že v hodinách literatury se tomuto dramatu právě věnují.

Tvůrci nabídli divákům klasickou tragédii, kde jazykově složitější pasáže byly střídány vtipnými dialogy, písněmi s pěknými lyrickými texty a celkově tak zejména dětem oživili a zpřístupnili jinak náročnější představení. Závěr dramatu byl velmi působivý, některá děvčata se neubránila slzičkám.

Pro mnohé děti byl tento večer další svátek, prohlédly si krásný interiér divadla, užívaly si soukromí v lóžích, slavnostně se oblékly a taky se moc pěkně chovaly. V hodinách literatury jsme pak společně představení zhodnotili.

Osmáci se už těší na příští rok, kdy zase společně půjdeme na nějaké pěkné představení.

Romeo a Julie v Mahenově divadle, únor 2014

Mgr. Jana Osičková