Adopce na dálku

Již třetím rokem pokračuje na naší škole projekt adopce na dálku. Přes neziskovou organizaci ADRA posíláme pravidelně peníze bangladéšské studentce Rumile Murmu. Šestnáctiletá dívka díky vybraným částkám právě u nás ve škole může studovat,nyní se připravuje na zkoušky a touží se stát zdravotní sestrou. Ve svých dopisech nám děkuje za naši péči a zve nás na návštěvu do Bangladéše.

Adopce na dálku Adopce na dálku

Vzhledem k tomu, že peníze vybrané v předchozích dvou letech na její studium zatím stačí, hlavně díky úspěšnému roku 2012, tento školní rok další finanční prostředky vybírat nebudeme.

Organizace ADRA prostřednictvím programu BanglaKids umožňuje studovat celkem 1400 dětem. Pravidelně nás o své činnosti v Bangladéši informuje a stejně jako Rumila děkuje za podporu vzdělávání v této chudé zemi.

Mgr. Miroslava Kubíčková